topp

 

تحلیل تکنیکال سرمایه گذاری ساختمان ایران

چهارشنبه, 25 شهریور 1394 ساعت 09:55 نوشته شده توسط 

در شکل زیر نمودار ماهانه این سهم به تصویر کشیده شده است

 

 

sar sakht 3

تشکیل الگوی سر و شانه سقف در نمودار ماهانه و شکسته شدن خط گردن در این ماه احتمال ریزش سهم در بلند مدت را تقویت می کند

سطح حمایت در محدوده خط روند ماهانه در نزدیکی سطح 220 قابل تشخیص می باشد

در شکل بعدی نمودار هفتگی سهم به تصویر کشیده شده است

در این شکل نیز الگوی سر و شانه ادامه دهنده نزولی شکل گرفته و شکسته شدن خط گردن احتمال ریزش قیمت در میان مدت را تقویت کرده است

sar sakht 2

در شکل بعد نمودار روزانه این سهم با دید کوتاه مدت به تصویر کشیده شده است

با دید کوتاه مدت سهم در حالت خنثی قرار دارد و روند خاصی برای آن قابل پیش بینی نمی باشد

 

sar sakht 1

 

سطوح حمایت مهم سهم : سطح اول محدوده : ( 220 تا 210 ) ، سطح دوم : 180

سطوح مقاومت مهم سهم : محدوده (350 تا 380 )

نتیجه گیری : با توجه به داده های کنونی و شکل گیری الگوهای سقف در نمودار های بلند مدت و میان مدت ، احتمال ادامه یافتن روند نزولی در میان مدت تا سطوح حمایت ذکر شده به ترتیب اولویت وجود دارد

                                                                                                                                                                                                                                     علیرضا مهدی پور

 

بازدید 3943 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 شهریور 1394 ساعت 10:30

افشای ریسک

معامله در بازارهای سرمایه شامل بازارهای سهام، قراردادهای آتی و مشتقات مالی‌همواره با ریسک بالایی همراه بوده و لزوما برای همه سرمایه گذاران مناسب نمی باشد. به ویژه معاملات قراردادهای آتی به علت استفاده از اهرم معاملاتی می تواند منجر به از دست رفتن کل سرمایه و یا بخشی از آن شود. لذا توصیه می شود معامله گران با آگاهی کامل از ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک موجود در بازار و بر پایه دانش و تخصص خود نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه اقدام کنند. 

سرمایه گذاران باید قبل از انجام معامله در بازارهای مالی اهداف سرمایه گذاری،‌ میل به ریسک پذیری و میزان تجربه خود را بررسی کرده و ضمن آگاهی و پذیرش ریسک های معاملات، صرفا سرمایه ای را در بازارهای مالی سرمایه گذاری کنند که جنبه حیاتی و ضروری برای ایشان نداشته باشد.

تحلیل های ارائه شده ضرورتا دقیق و صحیح نبوده و با توجه به ماهیت کلی بازار هیچ زمانی نمی توان صحت و درستی چنین تحلیل هایی را تضمین کرد. همچنین این تحلیل ها با توجه به تغییر شرایط بازار در معرض تغییر قرار دارند. نتایج موفقیت آمیز تحلیل ها در گذشته لزوما به معنی نتایج موفقیت آمیز در آینده نمی باشد. 

سلب مسئولیت

این جانب علی رضا مهدی پور فعالیت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی و همچنین خرید و فروش سهام، قرارداد آتی،‌ Gold و دیگر محصولات مالی را به هیچ کس توصیه یا پیشنهاد نمی کنم. این جانب بنا به ضرورت ها و استانداردهای حرفه ای تعریف شده در بازارهای مالی از توصیه خرید و فروش سهام خاص یا سایر محصولات مالی معذور می باشم. تحلیل هایی که بر روی سایت قرار می گیرند، صرفا نظر شخصی اینجانب بوده و غیر تعهد آور محسوب می شود.

علی رضا مهدی پور تضمین نمی کند که تحلیل های ارائه شده دقیق بوده و بدیهی است مسئولیت معامله با تحلیل ها صرفا بر عهده خود شخص بوده و اینجانب از هر گونه برداشت و تصمیم گیری و یا انجام معاملات سرمایه گذاران بر اساس تحلیل های این سایت که منجر به ضررهای مستقیم یا غیر مستقیم گردد، سلب مسئولیت می نمایم. تحلیل های ارائه شده توسط این جانب به هیچ عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه جهت انجام معاملات تلقی نمی گردد.